A projektmenedzsment képzés a nemzetközi projektek koordinálásához, a projektben résztvevő csapat irányításához és vezetéséhez szükséges ismereteket és kompetenciákat kívánja átadni a résztvevőknek.
A képzés célja, hogy a leendő projektmenedzserek képesek legyenek az elsajátított ismereteket és gyakorlatokat munkájuk során alkalmazni, egy menedzsment szakmailag megalapozott projektkultúrát kialakítani, valamint a cégüknél futó hazai és nemzetközi projektekben akár vezetőként szerepet vállalni. A képzés hozzájárul a pályázati, beruházási, szolgáltatási, rendezvény és egyéb projekteknél a finanszírozási tervezés és költségkontrolling korszerű alkalmazásához is.
A képzés oktatói nagy hangsúlyt fektetnek a szakkifejezések elsajátítására és azoknak a kritikus sikertényezőknek a részletes bemutatására, amelyek a projekt-teamek (különösen nemzetközi környezetben működő csoportok esetén) vezetésének hatékonyságát meghatározzák. Számos olyan módszer kerül bemutatásra, amelyek lehetővé teszik a projektszemlélet gyors bevezetését és elterjesztését a saját környezetben.
Kiemelt célunk, hogy a képzésben részt vevő a kurzus elvégzése után képes legyen nemzetközi projektkörnyezetben együttműködni, ismerje a nemzetközi projektek sajátosságait.
A képzés gyakorlatorientált módon, projektmenedzsment és táblázatkezelő szoftverekkel, életből vett példákkal segíti elsajátítani az elméleti ismeretek mindennapi alkalmazását.
A képzést ajánljuk vállalkozóknak, cégvezetőknek, frissen kinevezett projektvezetőknek, projektmunkatársaknak, beruházóknak, fejlesztőknek és bárkinek, akinek alapvető tudásra van szüksége a projekt jelentéséről, fogalmairól és technikáiról, akik szeretnének átfogó képet kapni a projektek működéséről, a projektvezetés alapvető gyakorlati kérdéseiről.
A képzés tematikája
- A projekt alapfogalmai
- Projektmenedzsment folyamatok
- Projekt terjedelem meghatározása
- Erőforrás-menedzsment
- Időtervezés
- Pénzügyi tervezési alapismeretek, a projektfinanszírozás eszközei
- Monitoring és kontrol
- Projektek informatikája
- Nemzetközi projektek sajátosságai
A képzés sikeres elvégzésével a résztvevők megismerik a projektmenedzsment koncepcióját és kulcsszerepét a stratégia megvalósításában; elsajátítják a projektmenedzsment szakmai nyelvezetét, alapvető technikáit, a gyakorlatban is hasznosítható elveit, összefüggéseit, a hazai és nemzetközi projektek sajátosságait. Gyakorolják a célmeghatározás, a tevékenységlebontás, tervezés, programozás, kockázatelemzés, erőforrás menedzselés módszereit; megalapozzák további önképzésüket a számítógépes projektmenedzsment szoftverek alkalmazásának területén.
A képzés vizsgával zárul, sikeres elvégzéséről a hallgatók tanúsítványt kapnak.
A képzéssel kapcsolatos információk
Képzéseinket jelenleg kihelyezett formában, testreszabottt tematikával és kis méretben szervezzük. Kérjük, érdeklődjön elérhetőségeinket.
- A képzés időtartama: 24 óra, 4 órás blokkokban
- A képzés helyszíne: Budapest (11. kerület), az Információs Társadalomért Alapítvány tanterme, de lehetőség van kihelyezett képzésre is.
- Képzési napok: Az előadásokat munkanapokon, heti egy alkalommal szerdán tartjuk, igény szerint munkaidőn kívül.
- A képzés megkezdésének feltételei:
- Iskolai előképzettség: érettségi bizonyítvány
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- A képzés elvégzésével szerezhető minősítés: tanúsítvány
- Csoportlétszám: minimum 10 fő
- A képzés díja tartalmazza:
- Az oktatás díját
- Egyes szükséges jegyzeteket, tananyagokat
- A képzést lezáró vizsga díját
- Frissítőfogyasztást az oktatás szüneteiben
- Következő induló képzés: Kérjük, érdeklődjön az oldal alján található felületen!
Egy cégtől három fő együttes jelentkezése esetén 10% kedvezményt adunk a képzés árából.
A kurzuson ajánlott saját notebook használata annak érdekében, hogy az egyéni beállítások mentve maradjanak. Külön kérésre számítógépet biztosítunk.
Amennyiben érdeklődik képzésünk iránt, kérjük, küldje el adatait a tájékoztató alatt található felületen keresztül, hogy felvehessük Önnel a kapcsolatot.