INFOTA kutatás az UNESCO UNITWIN hálózat eLearning tananyagában

Az UNESCO UNITWIN „Kultúra, Turizmus, Fejlődés” hálózatának alapelveit követve, világörökségek turizmusmenedzsmentjével foglalkozó eLearning kurzus készült el a téma iránt érdeklődők széles rétegeire számítva. Az INFOTA aktív részvételt vállalt a tananyag készítésében, melynek előadásait a hálózat tagországainak professzorai készítették Maria Gravari-Barbas professzor asszony, a Paris Sorbonne 1 egyik dékánjának és Lorenzo Cantoni professzornak az Università della Svizzera Italiana (USI) vezetőoktatójának vezetésével.  Az „UNESCO Világörökségi helyszíneinek turizmus menedzsmentje” című MOOC (Massive Open Online Kurzus) hivatalosan januárban indult és minden héten egy fejezetet közzétéve, március közepére mind a 8 fejezetét publikálta.

Az INFOTA egy korábbi, de örökifjú témájával, a világörökségek menedzsmentjének technikai fejlesztésével szerepel a tananyagban, melynek szerzői Dr. Kiss Ferenc K+F igazgató és dr. Bassa Lia ügyvezető igazgató. A kurzus oktatói nagy örömmel fogadták a konstruktív és dinamikus együttműködés sikerét, hiszen 4.044 hallgató 154 ország képviseletében vett részt a kurzuson a mai napig. A szakmai beszélgetésekben, a tananyag fórumain több mint 1.100 párbeszéd zajlott. Továbbá, 2.472-en csatlakoztak a téma Facebook oldalához (https://www.facebook.com/groups/119125402154753).

A kurzus december 31-ig elérhető angol nyelven az interneten, tehát még senki nem maradt le sem a tananyagról, sem arról, hogy a kurzus sikeres elvégzésével járó bizonyítványt megszerezze.

 

A tananyagban a hallgatók videó-előadásokat, a helyszíneket, példákat bemutató filmeket, kapcsolódó szövegeket, cikkeket, játékos ellenőrző kvíz feladatokat, ajánlott tevékenységeket és kiegészítő, a frissen megszerzett tudást elmélyítő gyakorlatokat találhatnak. https://www.fun-mooc.fr/dashboard Nagy öröm és megtiszteltetés volt számunkra, hogy ilyen nemzetközi és eredményes csapatmunkában vehettünk részt. A tanulók, érdeklődők, a világ minden táját képviselik (térképek és számítások készültek az anyagot érintő aktivitásokról, melyek a szakterület legfontosabb témáit érintették ezalatt a 8 hét alatt, és a tanárok számára legalább annyira gazdagító tapasztalatokat jelentett ez az új kezdeményezés, mint amilyet láthatólag a hallgatók éltek át.